Sukaypark’ta su kayağı yapın!

Bursa da Botanik Park ve Bursa zoo dan biraz daha kuzeyde çukurca civarında yer alan yaklaşık 100 bin m2 alan üzerine kurulmuş Türkiye’nin ilk wakeboard tesisi.


Tesis yaklaşık 35 bin m2 lik gölet ve yaklaşık 5 bin m2 lik ada ile ada çevresindeki yeşil alan ve spor alanlarından oluşuyor.göletin derinliği 1,5 metre ve adaya ulaşım göletin altından yapılan tünelden sağlanıyor.
isteyen herkes wakeboard yapabiliyor.

Suyla dansın en keyifli hali

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan, Türkiye’nin İlk Kablolu Su kayağı Tesisi Sukaypark, Bursa’da 365 gün kayak yapma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Kışın Uludağ’ın beyaz yamaçlarında kayak yapmanın keyfini yaşayanlar, yazın da bu keyfi Sukay Park’ta yaşıyor.

Bir spor ve yaşam merkezi olan Sukaypark, Bursa’nın görülmesi gereken mekanları en güzel mekanları arasında yer alıyor.

100 dönüm arazi üzerine kurulu olan Sukaypark, ada, gölet, çocuk oyun parkı, yürüyüş ve koşu yolları, restaurant, cafe, spor kıyafeti satış ve kiralama mağazası, su kayağı okulu ile komple bir spor tesisi olarak hizmet veriyor.

Sukaypark’ta yer alan göletin ortasında bulunan ada, tören ve çeşitli organizasyonlar için farklı bir alternatif oluşturuyor.

Kapalı alanı ve açık alanı olan Cafe Sukay, konumu itibari ile, Sukaypark Sporcularını keyifle izleme olanağı sunuyor.

Dünya üzerinde yer alan 150 tesisin en özeli Sukaypark, her yıl yerli ve yabancı bir çok organizasyona da ev sahipliği yapıyor.

Her yaşta insanın yapacağı en eğlenceli spor dalı olan su kayağı, vücudun tüm kaslarını çalıştırarak aynı zamanda formda kalmanıza da yardımcı oluyor.

Bu spor dalını Bursa’ya kazandıran Sukaypark, uzman eğitmenleri ile yaz boyunca Bursa’nın hizmetinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir