Kaplıkaya Cazibe merkezini muhakkak gezin!

Doğayla bütünleşik yapısı ve Uludağ’ın eteklerinde yer alan konumuyla Kaplıkaya Cazibe Merkezi şehrin yoğunluğundan uzaklaşmak, dinlenmek ve ailecek zaman geçirmek için birçok farklı tematik alana sahip bir gezi alanıdır.

270 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olup içerisinde kurulmuş olan Kaplıkaya Cazibe Merkezi bünyesinde tatlı su konseptinde Tünel akvaryum ve Deniz Akvaryum, spor aktivitelerin gerçekleştirilebilmesi için tenis kortu ve yürüyüş parkurları, çeşitli etkinlik ve organizasyonların düzenlenebilmesi için 1000 kişi kapasiteli amfi tiyatro, çocuklar için çeşitli oyun alanları ve star park, Gençler için ücretsiz wi fii, cafe – restorantlar, dinlenme alanları ve idari ofisleri barındırmaktadır. Yıldırım Belediyesi’nin örnek projeleri arasında bulunan ve ilçeye nefes aldıran Kaplıkaya Cazibe Merkezi, 7/24 ziyaretçilerini beklemektedir*.

37 dönümlük yeşillik alana sahip Kaplıkaya Cazibe Merkezi Ziyaretçilerimize doğa yürüyüşleri,  piknik ve dinlenme alanları gibi olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca doğaya meraklı ziyaretçilerimiz için Kaplıkaya Cazibe Merkezi birçok nadir ağaç ve bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır.  Tünel akvaryum tatlı su konseptinde, içerisinde 25m tünel bulunan, doğal yaşama ve balıkların sağlığı göz önünde bulundurularak hiçbir kimyasal kullanılmadan sadece biyolojik yöntemler ile temizlenmektedir.

Tünel akvaryum içerisinde yaz ve kış aylarında (3 – 30  °C ) yaşamaya adapte olmuş birbirleriyle uyum içinde yaşayabilecek koi, sazan ve mersin balıkları bulunmaktadır. Ayrı iki binada farklı boyutlarda toplamda 16 adet kapalı akvaryum bulunmaktadır. Bu akvaryumlar içerisinde müren balığı, dev gurami, timsah balığı, Tatlısu köpekbalıkları gibi farklı çeşitlerde ve toplamda 5000 adet balık yaşamaktadır. Gölet içerisinde her sene ilkbahar ve sonbahar aylarında Koi ve Sazan balıklarının yumurta dökmelerini ve yavru balıkları gözlemleyebilirsiniz.  * Akvaryum binaları ve tenis kortu için yaz-kış dönemi giriş çıkış saatleri uygulanmaktadır. Park alanı 7/24 ziyaretçilerimize açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir