Tuzaklı göletine gidin!

Doğancı Barajının görkemli manzarasını gören şirin,mahallelerimizden biridir. Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı bulunan Tuzaklı Köyü, Bursa’nın güneyinde olup Bursa’ya 18 km uzaklıkta kalıyor.

Uludağ’ın arka yüzü dediğimiz güney eteklerinde ormanlık bir alanda kuruldu. Tuzaklı Köyü’ne ulaşım iki şekilde sağlanıyor. Birincisi Bursa – Keles yolunun 15. kilometresinden sola ayrılan 3 kilometrelik köy yolu ile ikincisi Bursa – Uludağ yolunda bulunan Hüseyinalan Köyü yol ayrımından itibaren 5 kilometrelik mesafeden sağlanıyor. Tuzaklı Köyü oldukça dik ve ormanlık bir alanda kuruldu ve bu sebeple oldukça hoş bir manzaraya sahip. Köyde yaz aylarında doğayla iç içe bir ortamda aileniz ve tüm sevdiklerinizle birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz güzel bir piknik alanı da mevcut.

Tuzaklı Köyü Piknik Alanında küçükler için bir oyun parkı, bay – bayan tuvaletleri, içme suyu ve çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mini bir market bulunuyor. Olabildiğince yeşil alan ve kuş sesleri de göz ardı edilemeyecek güzellikte. Ayrıca yetişkin ve gençlerin futbol maçı ve çeşitli oyunları oynayabilecekleri geniş, düz ve yeşil bir alan da piknik alanında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir